Latest News & Results

A riscat totul pentru a ajunge în Formula 1 şi universul a fost de partea sa:
I-au luat toată puterea. Sampaoli

Haosul din sânul naţionalei Argentinei duce la o situaţie incredibilă pentru o naţională pe care mulţi o vedeau cu mari şanse la obţinerea titlului mondial. Jorge Sampaoli (58 de ani) nu mai are niciun fel de putere la echipă, jucătorii i-au cerut preşedintelui federaţiei...

Scene foarte urâte la finalul meciului Germania - Suedia! Nemţii s-au comportat ca niciodată, sel

La puţin timp după meci, Andersson, care a avut un conflict cu Oliver Bierhoff, managerul nemţilor, s-a arătat foarte dezamăgit de atitudinea pe care au avut-o nemţii imediat după ce au marcat golul de 2-1. Şi a vrut ca jurnaliştii să-i cunoască gândurile

Grupa E de la Mondial, caz unic în istorie! Scenariul care nu părea posibil: cum s-ar putea alege

Victoria dramatică pe care Toni Kroos i-a adus-o Germaniei, 2-1 cu Suedia, poate atrage după sine o situaţie unică în Grupa E de la Cupa Mondială din Rusia, iar echipele calificate în optimile de finală s-ar putea alege în urma unei trageri la sorţi.

Formula 1 revine în
Franţa a luat o decizie istorică în tenis. Mutare radicală din partea naţiunii care deţine Sal
Aşa se comportă un antrenor adevărat după ce echipa sa clachează la ultima fază a meciului. Me
Kroos ţine Germania în viaţă. Nemţii au scos colţii în repriza secundă. ”Prietenul” vech

Suedia a fost la un pas de a declanşa un nou”cutremur” la Cupa Mondială din Rusia. Germania s-a arătat greu de învins în repriza secundă, după o primă parte în care a părut vulnerabilă, iar nordicii au prins curaj odată cu golul lui Toivonen. Low a fost nevoit să epuizeze o...